Choroba XXI wieku

Tak mi się wydaje że otyłość staje się po prostu chorobą. Coraz częściej spotyka się ludzi nie przy kości jak to sie mówi, ale po prostu nienaturalnie i obrzydliwie otyłych. Rozumiem, że niektórzy cierpią na jakieś zaburzenia i stąd to się może brać, ale większość po prostu się obżera. Cieszy jednak fakt, że coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że ruch i zdrowe odżywianie jest panaceum na ten problem. Coraz częściej widuje się ludzi biegających w mieście, nawet w Polsce.

Poziom tłuszczu

Powinno być w zdrowiu, ale nie mogę tam dodać tematu. Jakie macie sposoby na redukcję tłuszczu? Jestem szczupła, od około 7 lat jestem ichtiwegetarianką. Ale lubię zjeść chipsy, frytki itd. Mimo małej wagi (rok temu niedowagi.. bmi 17, teraz mam .. prawidłowe (czyli mniej więcej z normą, bo wiadomo, że bmi tylko mniej więcej..)) mam bardzi duży poziom tłuszczu. Unikam tłustych rzeczy, jem błonnik, uprawiam sport, piję dużo wody min. Jakieś pomysły?

Czy otyłość jest chorobą?

Z naukowego punktu widzenia, otyłość jest uważana za chorobę, która może powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak choroby serca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i inne schorzenia. Otyłość jest sklasyfikowana jako poważne zaburzenie metaboliczne, które wymaga zmian w nawykach żywieniowych, aktywności fizycznej i stylach życia, aby ją kontrolować.
Otyłość wynika z nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Powodem jest zazwyczaj nadmierne spożycie kalorii w stosunku do zapotrzebowania organizmu, a także brak ruchu i nieodpowiednie nawyki żywieniowe. Inne czynniki, takie jak genetyka, hormonalne zaburzenia, stres i niektóre choroby, takie jak cukrzyca, także mogą wpływać na wystąpienie otyłości. Ważne jest, aby uwzględnić kilka czynników, aby zrozumieć przyczyny otyłości u konkretnej osoby, i zalecenia lekarskie powinny być brane pod uwagę podczas opracowywania planu leczenia.

Martwica mięśni spowodowana gronkowcem