Grilowanie

Letnie rozrywki

Większość osób zapytanych o ulubioną porę roku prawdopodobnie bez zastanowienia wskazałoby lato, choć pewnie i miłośnicy zimy stanowią dość liczną grupę społeczną. Nie ma w tym w końcu nic dziwnego – jazda na nartach, czy snowboardzie może sprawiać ogromną przyjemność, a i widok miasta pokrytego świeżym śniegiem wprowadza niecodzienną, magiczną wręcz atmosferę. Wydaje się jednak, że lato zalet ma więcej i jego przewaga nad innymi porami roku jest raczej niekwestionowana.

Modnym ostatnio letnim sposobem spędzania wolnego czasu jest grillowanie. Wystarczy przejść się w ciepłe, lipcowe popołudnie osiedlem domków jednorodzinnych, by przekonać, że zapach smażonego w ten sposób mięsa jest wtedy dominujący. Trudno się temu wszakże dziwić – grill posiada szereg różnych zalet, a najważniejszą z nich jest smak potraw, jakiego nie sposób uświadczyć jakimkolwiek innym sposobem przyrządzenia. Nie jest to zresztą droga przyjemność. Wystarczy kupić samego grilla, jakieś pomocnicze narzędzia ręczne i węgiel, a już przyrządzenie potraw staje się czystą przyjemnością.

Wydawać by się mogło, że grillowanie jest domeną młodych ludzi, ale prawda jest taka, że i starsze osoby doceniają ten sposób spędzania wolnego czasu. Coraz częściej imprezy rodzinne przenoszone są do ogrodu i tam właśnie dania z grilla stanowią nieodłączny element menu. Pojawiają się co prawda informacje, że nie jest to do końca zdrowy rodzaj potraw. Wydaje się jednak, że w kwestii tej, tak jak w prawie każdej innej, wystarczy zachować zdrowy rozsądek.