Radujmy się jedzeniem

jedzenieNawet w wolne dni od pracy załatwiamy wiele spraw i nie jesteśmy w stanie naładować się pozytywną energią na kolejny pracowity tydzień.

Ale naszym największym przewinieniem jest nieodpowiednia kultura jedzenia. Podczas tygodnia wpychamy do swojego żołądka byle co. Najczęściej w czasie przerw obiadowych w pracy nawiedzamy bary z fast foodem, gdzie kupujemy niezdrowe przekąski. Zobacz też artykuł pod tytułem Dlaczego jemy za dużo?

To wszystko zalewamy morzem kawy, która wypłukuje z naszego organizmu wyjątkowo cenny magnez, który jest odpowiedzialny za prawidłową pracę naszych komórek mózgowych. I chociaż cały czas zapychamy się różnymi przekąskami, jesteśmy tak naprawdę niedożywieni. W naszym organizmie brakuje mnóstwa niezbędnych składników odżywczych.

Przez to, tak szybko łapiemy przeziębienia. Ciągle jesteśmy zmęczeni i rozdrażnieni. Nasz organizm daje nam dobitne oznaki alarmowe, które my ciągle ignorujemy. Takie zwariowane życie może stać się powodem wielu wyjątkowo ciężkich chorób. Stąd też warto pomyśleć o swoim zdrowiu i już dzisiaj zmienić dotychczasowy styl żywienia. Przede wszystkim, postarajmy się gotować posiłki samemu. Niech to będzie dla nas świetną zabawą, a nie tylko przykrym obowiązkiem, który pragniemy jak najprędzej odhaczyć. W sieci możemy znaleźć wiele oryginalnych receptur.

Łosoś z szafranem, czy też makaron z sosem carbonara to potrawy, którymi zachwycimy naszych najbliższych. Pamiętajmy o zupach, które są bardzo istotnym elementem naszej codziennej diety. Spróbujmy czegoś nowoczesnego, jak na przykład zupa meksykańska, czy krem z brokułów.

I nauczmy się tego, że smakami należy się delektować. Dlatego postarajmy się przynajmniej jeden posiłek w ciągu dnia spożyć w gronie rodzinnym. Postarajmy się, aby ten moment stał się naprawdę niezwykły i cieszmy się wspólnym ucztowaniem.

Comments are closed.