Jak schudnąć w lato?

(1)_ jump-493889_960_720 (385x257)Lato zbliża się do nas wielkimi krokami. Robi się coraz cieplej, a dni są coraz dłuższe. Jest to znakomita pora na zrzucenie zbędnych kilogramów i zadbanie o swoje ciało. Niestety nie każdy wie, jak to zrobić lub brakuje mu motywacji. Dodatkowo latem często organizujemy grille, które są bardzo niezdrowe. Warto więc pomyśleć, ułożyć dietę i zacząć ćwiczyć.

Jak radzić sobie z przestrzeganiem diety?
Przede wszystkim powinniśmy liczyć spożywane kalorie. Jest wiele darmowych aplikacji, które pozwalają w prosty sposób zapisywać nasze posiłki. Niezbędna będzie waga kuchenna, ponieważ musimy dokładnie wiedzieć ile czego zjedliśmy. Starajmy się nie przekraczać dziennego limitu kalorii, ale nie przesadźmy też z za małą ilością jedzenia. W lato należy unikać przede wszystkim grillów. Oczywiście możemy bawić się z innymi, ale jedzmy tylko zdrowe i niskokaloryczne posiłki. Dania z grilla są zazwyczaj zbyt tłuste i na pewno nie znajdziemy dla nich miejsca w naszej diecie. Jest wiele dań, które bardzo dobrze zastąpią nam tłuste kiełbasy, karczki i tym podobne. Zapomnijmy również o alkoholu. Zawiera on bardzo dużo kalorii, a nie poczujemy się po nim najedzeni. Jeżeli będziemy pilnować diety to z cała pewnością osiągniemy nasz cel.

Aktywność fizyczna a odchudzanie.
Nieodłącznym elementem każdego odchudzania powinny być ćwiczenia. Lato jest do tego znakomitą porą roku, ponieważ daje mnóstwo możliwości. Najprostsza jest jazda na rowerze. Nie wymaga wiele sprzętu, a daje niesamowite efekty. Pomyślmy również o bieganiu i spacerach, które wzmocnią całe nasze ciało. Warto zaprosić kogoś do ćwiczeń razem z nami. Da nam to niezbędną motywację. Fajną opcją są wczasy odchudzające, na których zajmą się nami specjaliści. Jeżeli mamy trochę czasu to pomyślmy o takim wyjeździe. Wrócimy odmienieni i pełni życia.