Sposoby na komary

komarWraz z pojawieniem się słonecznej pogody coraz więcej czasu spęczamy na świeżym powietrzu. Równocześnie rozpoczyna się sezon grillowy. Przesiadywanie przy ognisku jest niesamowicie przyjemne, niestety, z powodu wzmożonej aktywności komarów może skończyć się nieprzyjemnie. Wzmożona aktywność insektów jest nie tylko uciążliwa, ale także może być przyczyną przenoszenia groźnych chorób. Dlatego też, żeby uchronić zdrowie nasze i naszych bliskich powinniśmy przygotować się zawczasu na nadchodzący ciepły sezon.
Sposobów na odstraszenie natrętów jest wiele. Najłatwiejszym rozwiązaniem są spraye, które w sezonie letnim można kupić w każdym sklepie spożywczym czy drogerii. Jednakże jak każdy środek chemiczny mają swoje plusy i minusy. Ich największą zaletą jest to, że są szybkie i łatwe w użyciu. Jednak minusem jest to, że nie każdy spray jest wystarczająco silny, aby uchronić nas przed wszystkimi insektami. Dodatkowo należy pamiętać o kilkukrotnym powtórnym aplikowaniu w celu zapewnienia maksymalnej ochrony.
Powinniśmy wystrzegać się wszelkiego rodzaju perfum zwłaszcza o kwiatowym i owocowych zapachach. To samo dotyczy kosmetyków, detergentów czy środków czystości. Warto zaopatrzyć się natomiast w olejki eteryczne o zapachach cedru, mięty, goździków czy lawendy.
Należy także zwrócić baczną uwagę na to, w co się ubieramy. Ciemne kolory przyciągają insekty, dlatego też powinniśmy ich unikać. Dobrym rozwiązaniem jest ubieranie się w jasne odcienie. Jednakże kolory żółte, pomarańczowe, różowe mogą przyciągać muszki czy pszczoły, ponieważ są to kolory kwiatów.

Sale weselne do wynajęcia w hotelu Rodan.